Баҳрайн Элчиси билан учрашув
2019 йилнинг 3 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Баҳрайн Подшоҳлигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Иброҳим Юсуф Абдуллани (қароргоҳи Анқара шаҳрида) қабул қилди.
Ишонч ёрлиқларини топшириш маросимидан сўнг Вазир Элчи билан Ўзбекистон-Баҳрайн муносабатларини икки томонлама ва БМТ, Ислом ҳамкорлик ташкилоти ва бошқа халқаро тузилмалар доирасида мустаҳкамлаш масалаларини муҳокама қилди.
Вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувларнинг навбатдаги раундини ўтказиш, савдо-иқтисодий ва инвестицион алоқаларни кенгайтириш механизмларини фаоллаштириш, икки мамлакатнинг илмий-тадқиқот муассасалари ўртасида ҳамкорликни ўрнатишдан томонлар манфаатдор эканлиги изҳор этилди.
Шунингдек, Ўзбекистон ва Баҳрайн ўртасидаги кенг қамровли ҳамкорликни ривожлантиришга хизмат қиладиган шартномавий-ҳуқуқий базани такомиллаштириш муҳим аҳамиятга эгалиги эътироф этилди.

Встреча с Послом Бахрейна
3 октября 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Королевства Бахрейн с резиденцией в г.Анкаре Ибрахима Юсуфа Абдуллу.
После церемонии вручения верительных грамот Министр обсудил с Послом вопросы укрепления узбекско-бахрейнских отношений как в двустороннем плане, так и в рамках ООН, Организации исламского сотрудничества и других международных структур.
Стороны выразили заинтересованность в проведении очередного раунда межмидовских политконсультаций, активизации механизмов наращивания торгово-экономических и инвестиционных связей, установлении сотрудничества между научно-исследовательскими учреждениями двух стран.
Актуальным признано также совершенствование договорно-правовой базы, способствующей развитию всестороннего взаимодействия между Узбекистаном и Бахрейном.