Баҳрайн Элчиси билан учрашув
2019 йилнинг 3 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Баҳрайн Подшоҳлигининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Иброҳим Юсуф Абдуллани (қароргоҳи Анқара шаҳрида) қабул қилди.
Ишонч ёрлиқларини топшириш маросимидан сўнг Вазир Элчи билан Ўзбекистон-Баҳрайн муносабатларини икки томонлама ва БМТ, Ислом ҳамкорлик ташкилоти ва бошқа халқаро тузилмалар доирасида мустаҳкамлаш масалаларини муҳокама қилди.
Вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувларнинг навбатдаги раундини ўтказиш, савдо-иқтисодий ва инвестицион алоқаларни кенгайтириш механизмларини фаоллаштириш, икки мамлакатнинг илмий-тадқиқот муассасалари ўртасида ҳамкорликни ўрнатишдан томонлар манфаатдор эканлиги изҳор этилди.
Шунингдек, Ўзбекистон ва Баҳрайн ўртасидаги кенг қамровли ҳамкорликни ривожлантиришга хизмат қиладиган шартномавий-ҳуқуқий базани такомиллаштириш муҳим аҳамиятга эгалиги эътироф этилди.

On October 3, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Bahrain with a residence in Ankara, Ibrahim Yusuf Al-Abdullah, Uzbekistan MFA reports.
Issues of strengthening Uzbekistan – Bahrain relations both bilaterally and within the UN, the Organization of Islamic Cooperation and other international structures were discussed at the meeting.
The parties expressed interest in holding the next round of inter-MFA political consultations, activating the mechanisms to build up trade-economic and investment ties, establishing cooperation between research institutions of the two countries.
Improving the normative-legal base conducive to development of comprehensive cooperation between Uzbekistan and Bahrain was recognized as relevant.