Жорий йилнинг 20 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасида Россия Федерацияси Ҳукумат Раисининг биринчи ўринбосари – молия вазири А.Силуанов бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув чоғида икки мамлакат раҳбарларининг давлат ташрифлари, олий даражадаги бошқа учрашувлар якунлари бўйича эришилган келишувлар ижроси, шунингдек, уларни белгиланган муддатларда ва тўлақонли бажариш бўйича амалга оширилаётган зарур чора-тадбирлар муҳокама қилинди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2020 йил бошида Россия Федерациясига амалга оширилажак ташрифига тайёргарлик масалалари кўриб чиқилди, ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш бўйича қатор ҳужжатлар, жумладан, стратегик жиҳатдан муҳим инвестиция лойиҳаларини ишлаб чиқишга доир чора-тадбирлар белгилаб олинди.
Шу билан бирга, учрашув чоғида энг муҳим соҳалар, хусусан, Евроосиё иқтисодий иттифоқи билан ўзаро ҳамкорликни йўлга қўйиш доирасидаги икки томонлама ҳамкорликни чуқурлаштириш бўйича фикр алмашилди.
Томонлар ўзаро манфаатдорлик ва ишонч тамойилларига асосланган муносабатларнинг юксак даражаси, шунингдек, уни янада кенгайтириш бўйича улкан салоҳият мавжудлигини қайд этди.

Meeting with Russian delegation
On September 20, the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan hosted a meeting with a delegation of the Russian Federation led by First Deputy Prime Minister and Minister of Finance of the Russian Federation Anton Siluanov.
Issues of implementation of the agreements reached following the state visits of the heads of states of the two countries and other summits, as well as the necessary measures for their timely and full implementation were discussed at the meeting.
Preparation for the visit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the Russian Federation at the beginning of 2020 were also considered. Measures for preparing a package of documents on further expanding mutually beneficial cooperation, including strategically important investment projects, were outlined.
Views were exchanged on deepening bilateral cooperation in the most important areas, including within the framework of establishing cooperation with the Eurasian Economic Union.