Хитой миллий стандартлар каталоглари тақдим этилди
Мамлакатимизда ишлаб чиқарилаётган маҳсулотларни Хитой давлатига экспорт қилишда тадбиркорларга ёрдам бериш мақсадида Хитой Халқ Республикасининг Стандартлаштириш Администрацияси (SAC) билан икки томонлама хамкорлик ишлари йўлга қўйилди.
Стандартлаштириш Администрацияси томонидан “Ўзстандарт” агентлигига хитой миллий стандартлари каталоглари тақдим этилди.
Ўзбекистонда ишлаб чиқарилган  ва Хитойга давлатига экспорт қилиниши мумкин бўлган  махсулотларга  мажбурий талабларни  белгиловчи стандартларни олиш имконияти яратилмоқда. Келгусида тегишли бўлган Хитой миллий стандартлари  махаллий ишлаб чиқарувчиларга етказиб берилади.

2019-09-13 | Society
In order to assist entrepreneurs in exporting domestic products to China, bilateral cooperation was established with the Standardization Administration of the People's Republic of China (SAC).
The Standardization Department has provided "Uzstandard" Agency with catalogs of China's national standards.
It is possible to obtain standards that establish mandatory requirements for products manufactured in Uzbekistan and exported to China. In the future, China's national standards will be supplied to local manufacturers.