Эртага, 13 сентябрь соат 11:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Молия ҳамда Иқтисод ва саноат вазирликлари мутасаддилари ва журналистлар иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
Тадбирда “Товар бозорларида савдони янада эркинлаштириш ва рақобатни ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент фармони ижроси ва моҳияти юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, товар бозорларининг ҳозирги ҳолати, улгуржи ва биржа савдосининг ривожланиш даражаси, савдо айланмасини кенгайтириш, ички бозор ва ишлаб чиқарувчиларни зарур товарлар билан таъминлаш масалалари ҳамда маҳаллий ишлаб чиқарилаётган маҳсулотларни экспорт қилишга тўсқинлик қилаётган бир қатор муаммолар муҳокама қилинади.

Завтра, 13 сентября в 11 часов, в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция с участием представителей Министерства финансов и Министерства экономики и промышленности Республики Узбекистан.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О мерах по дальнейшей либерализации торговли и развитию конкуренции на товарных рынках» от 30 октября 2018 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как текущее состояние товарных рынков, уровень развития оптовой и биржевой торговли, расширение товарного оборота, снабжение внутреннего рынка и производителей необходимыми товарами, а также озвучен ряд проблем, которые препятствуют экспорту товаров местных производителей.