Грузия Ташқи ишлар вазирининг Ўзбекистонга ташрифи тўғрисида
2019 йилнинг 10 сентябрь куни Грузия Ташқи ишлар вазири Давид Залкалиани бошчилигидаги делегация Тошкент шаҳрига келади.
Ташриф дастурида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатида, Вазирлар Маҳкамасида ва Ташқи ишлар вазирлигида икки томонлама музокаралар ўтказиш кўзда тутилган. Мазкур музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, илмий-техник, туризм, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда ҳамкорликни ривожлантириш масалалари муҳокама қилиш режалаштирилган.
Грузия делегацияси Ўзбекистон ва Грузия ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 25 йиллигига бағишланган тадбирларда ҳам иштирок этади.

Minister of Foreign Affairs of Georgia to visit Uzbekistan
On September 10, 2019, a delegation of Georgia led by the Minister of Foreign Affairs David Zalkaliani will arrive in Tashkent, Uzbekistan MFA reports.
The program of the visit provides for bilateral talks at the Senate of the Oliy Majlis, the Cabinet of Ministers and the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, during which it is planned to discuss issues of developing cooperation in political, trade-economic, investment, scientific-technical, tourism, cultural-humanitarian and other fields.
The delegation will also attend the events marking the 25th anniversary of establishment of diplomatic relations between Uzbekistan and Georgia.