Грузия Ташқи ишлар вазирининг Ўзбекистонга ташрифи тўғрисида
2019 йилнинг 10 сентябрь куни Грузия Ташқи ишлар вазири Давид Залкалиани бошчилигидаги делегация Тошкент шаҳрига келади.
Ташриф дастурида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатида, Вазирлар Маҳкамасида ва Ташқи ишлар вазирлигида икки томонлама музокаралар ўтказиш кўзда тутилган. Мазкур музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, илмий-техник, туризм, маданий-гуманитар ва бошқа соҳаларда ҳамкорликни ривожлантириш масалалари муҳокама қилиш режалаштирилган.
Грузия делегацияси Ўзбекистон ва Грузия ўртасида дипломатик муносабатлар ўрнатилганининг 25 йиллигига бағишланган тадбирларда ҳам иштирок этади.

О визите в Узбекистан Министра иностранных дел Грузии
10 сентября 2019 года в г.Ташкент прибывает делегация Грузии во главе с Министром иностранных дел Давидом Залкалиани.
Программой визита предусмотрены двусторонние переговоры в Сенате Олий Мажлиса, Кабинете Министров и Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан, в ходе которых планируется обсудить вопросы развития сотрудничества в политической, торгово-экономической, инвестиционной, научно-технической, туристической, культурно-гуманитарной и других сферах.
Грузинская делегация также примет участие в мероприятиях по случаю 25-летия установления дипломатических отношений между Узбекистаном и Грузией.