Tashkent City босқичма-босқич битмоқда
Маълумки, давлатимиз раҳбари бу лойиҳанинг сифати ва суръатини доимий кузатиб бормоқда. Ҳар бир деталга, рангга, қулайлик ва қиёфа уйғунлигига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Шавкат Мирзиёев 30 август куни Tashkent City га яна бир бор келиб, конгресс-холл ва беш юлдузли меҳмонхона, ҳудуддаги ободонлаштириш ишларини кўздан кечирди.
Конгресс-холл биноси икки қаватдан иборат бўлиб, унинг марказида катта ва кичик залларга трансформация бўладиган 4 минг ўринли холл мавжуд. Бундан ташқари, бир вақтнинг ўзида 8 та делегацияни қабул қилиш имкониятига эга қўшимча заллар ҳам бор.
21 қаватли беш юлдузли меҳмонхонанинг қурилиш ишлари ҳам жадал суръатларда давом этмоқда. «Hilton» бренди остида фаолият юритадиган бу отелда 258 та хона бўлади. Бундан ташқари, 3 та ресторан, банкетлар зали ҳамда 6 та мажлислар зали мавжуд.
Бугунги кунда конгресс-холл ва меҳмонхона қад кўтариб бўлган. Ички пардозлаш, электр тармоқлари тортиш, декоратив панелларни монтаж қилиш ишлари якунланмоқда. Муҳандислик коммуникация тармоқларини ўрнатиш ва ободонлаштириш ишлари олиб борилмоқда.
Президентимиз мажмуада амалга оширилган бунёдкорлик ишларини юқори баҳолаб, бу объектлар ишга тушганда хизмат турларини кўпайтиришга эътибор қаратиш, халқимизнинг бу ерга келиб мазмунли дам олиши учун қулайликлар яратиш юзасидан кўрсатмалар берди.

Строительство Tashkent City шаг за шагом продвигается вперед
Глава государства постоянно держит руку на пульсе данного проекта, следит за качеством и ходом его реализации. Особое внимание уделяется каждому элементу и детали.
30 августа Шавкат Мирзиёев вновь посетил Tashkent City и ознакомился с ходом работ по возведению конгресс-холла и пятизвездочной гостиницы.
Двухэтажное здание конгресс-холла имеет основное помещение на 4 тысячи мест, трансформируемое на залы поменьше, а также дополнительные залы для одновременного приема 8 делегаций.
Ускоренными темпами идет строительство 21-этажной пятизвездочной гостиницы. Этот отель под брендом «Hilton» рассчитан на 258 номеров. Кроме того, здесь будут 3 ресторана, банкетный зал и 6 конференц-залов.
Здания конгресс-холла и отеля уже построены. Близки к завершению внутренняя отделка, прокладка электрики, монтаж декоративных панелей. Ведется работа по установке инженерно-коммуникационных сетей и благоустройству. В парке высажены декоративные деревья, возведен музыкальный фонтан.
Президент высоко оценил проделанную к настоящему времени созидательную работу и дал указания по организации широкого спектра услуг после завершения объектов и условий для содержательного досуга населения.