2019-08-29 | Иқтисодиёт
29 август куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлиги раҳбар ходимлари иштирокида брифинг ва журналистлар билан мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда “Иқтисодиёт тармоқлари ва ижтимоий соҳанинг энергия самарадорлигини ошириш, энергия тежовчи технологияларни жорий этиш ва қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантиришнинг тезкор чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент қарори ижроси ва моҳияти юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, 2019-2022 йилларда Ўзбекистон Республикасида иқтисодиёт тармоқлари ва ижтимоий соҳанинг энергия самарадорлигини янада ошириш, энергия тежовчи технологияларни жорий этиш ва қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантириш комплекс дастури ҳақида ҳам ахборот берилади.

29 августа в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием руководства Министерства энергетики Республики Узбекистан.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «Об ускоренных мерах по повышению энергоэффективности отраслей экономики и социальной сферы, внедрению энергосберегающих технологий и развитию возобновляемых источников энергии» от 22 августа 2019 года.
Также будет сообщено о реализации Комплексной программы дальнейшего повышения энергоэффективности отраслей экономики и социальной сферы, внедрения энергосберегающих технологий и развития возобновляемых источников энергии в Республике Узбекистан в 2019–2022 годах.