2019-08-27 | Иқтисодиёт
28 август куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазирилиги мутасаддилари иштирокида брифинг ҳамда журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда "Аграр секторни қишлоқ хўжалиги техникалари билан ўз вақтида таъминлашга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги Президент қарори ижроси ва моҳияти юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, республикамизнинг аграр секторини халқаро стандартларга мувофиқ ҳамда мамлакат ҳудудларининг табиий иқлим ва тупроқ шароитларига жавоб берадиган замонавий маҳаллий ва хорижий қишлоқ хўжалиги техникалари билан таъминлаш, маҳаллий ғалла ўриш ва пахта териш техникаларини етказиб беришни молиялаштириш, тўғридан-тўғри хорижий инвестицияларни жалб қилган ҳолда қишлоқ хўжалиги техникалари учун бутловчи ва эҳтиёт қисмларни ишлаб чиқаришни кенгайтириш каби муҳим масалалар муҳокама қилинади.

2019-08-27 | Экономика
28 августа в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог с участием должностных лиц министерств Финансов и Cельского хозяйства Республики Узбекистан.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О дополнительных мерах по своевременному оснащению аграрного сектора сельскохозяйственной техникой» от 4 апреля 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как оснащение аграрного сектора республики современной отечественной и зарубежной сельскохозяйственной техникой, соответствующей международным стандартам и отвечающей природно-климатическим и почвенным условиям регионов страны, финансирование фермеров для покупки отечественной зерноуборочной и хлопкоуборочной техники, расширение производства комплектующих изделий и запасных частей для сельскохозяйственной техники с привлечением прямых иностранных инвестиций и другие.