Тошкентда велотрек бўйича Республика очиқ турнирига старт берилди
Бугун пойтахтимизда велотрек бўйича А.Юдин хотирасига бағишланган Республика очиқ турнири старт олди. Мазкур мусобақа катталар ва 2003-2004 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасида ташкил қилинган.
17-21 октябрь кунлари Жанубий Кореяда велотрек бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Мусобақанинг айнин мана шу ёш тоифаларида ўтказилиши бўлажак қитъа биринчилигида иштирок этувчи терма жамоа таркибини саралаб олиш, спортчиларнинг жисмоний ҳолатини кўздан кечириш имкониятини тақдим қилади. 29 августга қадар давом этадиган Республика очиқ турнирида юртимизнинг турли вилоятларидан келган 100 дан ортиқ велоспортчилар баҳс олиб боришмоқда.

В Ташкенте стартовал открытый турнир по велотреку
Сегодня в Ташкенте стартовал Республиканский турнир по велотреку памяти А.Юдина. Соревнования будут проходить среди взрослых и юношей, которые родились в 2003-2004 году.
17-21 октября в Южной Корее пройдёт чемпионат Азии по велотреку, и следует отметить что Республиканский турнир в этих возрастных группах, даст возможность определить физическое состояние спортсменов, а так же отобрать лучших в национальную сборную для участия в чемпионате. Турнир будет продолжатся до 29 августа, в нём примут участие более 100 велоспортсменов из разных регионов страны.