Бугун соат 16:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентилги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш вазирлиги мутасаддилари иштирокида брифинг ва журналистлар билан мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда "Осиё тараққиёт банки иштирокида "Ўзбекистоннинг ғарбий қисмида ичимлик суви таъминоти тизимларини ривожлантириш" лойиҳасини амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги Президент қарори ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, лойиҳани амалга ошириш муддати, Ўзбекистон Республикасининг улуши, ОТБ қарз маблағлари ва қарз ҳамда фоизларни тўлаш билан боғлиқ масалалар бўйича ҳам ахборот берилади.

2019-08-22 | Общество
Сегодня в 16:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием сотрудников Министерства жилищно-коммунального хозяйства Республики Узбекистан.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О мерах по реализации проекта «Развитие систем водоснабжения в западной части Узбекистана» с участием Азиатского банка развития» от 9 апреля 2019 года.
Также будет подробно сообщено о  сроках реализации проекта, доле Республики Узбекистан, объёмах кредитования АБР и вопросах, связанных с закрытием кредита и выплате процентов по нему.