2019-08-22 | Иқтисодиёт
22 август соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентилги анжуманлар залида “Ўзстандарт” агентлиги мутасаддилари иштирокида брифинг ва журналистлар билан мулоқот бўлиб ўтади.
Унда “Ўзбекистон Республикасида мувофиқликни баҳолаш тизимини янада такомиллаштириш, синов лабораториялари комплексини ривожлантириш тўғрисида”ги Президент қарори ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
▪️Тадбирда республикада ишлаб чиқарилаётган маҳсулотларнинг сифатини ва экспорти ҳажмларини ошириш, уларнинг халқаро стандартларга мувофиқ ишлаб чиқарилишини таъминлаш ҳамда мавжуд синов ва калибрлаш лабораторияларини модернизация қилиш, аҳолига сифатли ва хавфсиз маҳсулотларни етказиб бериш масалалари муҳокама қилинади.
Мулоқотда “Ўзстандарт” агентлиги Бош директори Дилшод Сатторов, биринчи ўринбосар Жавлон Каттахўжаев, Республика синов ва сертификатлаштириш маркази директори Алибек Мустафоев, Метрология институти директори Лазизбек Саидорипов ва бошқа мутасаддилар иштирок этади.

2019-08-22 | Экономика
22 августа в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием должностных лиц Агентства «Узстандарт».
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О дальнейшем совершенствовании системы оценки соответствия и развитии комплекса испытательных лабораторий в Республике Узбекистан» от 15 августа 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как системная работа по повышению качества и объёмов экспорта производимой продукции, обеспечению её производства в соответствии с международными стандартами, модернизации имеющихся испытательных и калибровочных лабораторий, а также поставке населению качественной и безопасной продукции.
В брифинге примут участие генеральный директор Агентства «Узстандарт» Дилшод Саттаров, первый заместитель Джавлан Каттаходжаев, директор Республиканского центра испытаний и сертификации Акилбек Мустафаев, директор Узбекского национального института метрологии Лазизбек Саидорипов и другие.