Меҳрибонлик уйида байрам
Энг улуғ ва энг азиз байрам – Ватанимиз мустақиллиги айёмига ҳам саноқли кунлар қолди. Шу муносабат билан жойларда қатор тадбирлар ўтказилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари академияси ҳарбий оркестри жамоаси ҳамда фахрий қоровул қўшинлари шахсий таркиби ташаббуси билан Тошкент шаҳридаги 30-Меҳрибонлик уйи тарбияланувчилари учун “Жонажон Ўзбекистон, мангу бўл омон” шиори остида байрам дастури ташкил этилди.
– Бу йилги ёзги дам олиш мавсуми биз учун совғаларга, яхши тадбирларга бой бўлди. Яқиндагина Бўстонлиқ туманидаги “Ёшлик” оромгоҳида дам олиб келдик. Ўзим мусиқа асбобларини чалишга жуда қизиқаман. Шунинг учун мусиқа тўгарагига қатнаяпман. Ҳозир мустақил куй ижро эта оламан. Мана, янги ўқув йили бошланиши арафасида турибмиз. Бу йил мактабимизда ўтадиган тадбирларда ўз фаоллигимни кўрсатмоқчиман. Келажакда эса таниқли оркестр бўлишни хоҳлайман –дейди Меҳрибонлик уйи тарбияланувчиси Максем Аҳмедов.
Тадбир дастурида Ватанни тараннум этувчи куй-қўшиқлар янгради. Байрамона кайфият ила болажонлар офицер ва курсантлар билан биргаликда рақсга тушишди. Турли қизиқарли ўйинлар ўйнашди. Саҳнавий чиқишлар, хор жамоаларининг мусиқали бадиий қисмлари болаларни янада хушнуд қилди.

Праздник в доме "Мехрибонлик"
Остались считанные дни до самого великого и дорогого праздника - Дня независимости нашей Родины. В связи с этим на местах проводится ряд мероприятий.
По инициативе коллектива военного оркестра академии Вооруженных Сил Республики Узбекистан и личного состава почетного караула организована праздничная программа под девизом "Вечно процветай, мой родной Узбекистан!" для воспитанников Дома "Мехрибонлик" №30 города Ташкента.
- Летние каникулы этого года были для нас богатыми на подарки, насыщены интересными программами. Недавно отдыхали в лагере "Ёшлик" в Бостанлыкском районе. Я очень люблю играть на музыкальных инструментах. Поэтому посещаю музыкальный кружок. Сейчас могу самостоятельно исполнить музыку. Приближается новый учебный год. В этом году хочу принять активное участие в мероприятиях в школе. А в будущем хочу стать известным оркестрантом, - говорит воспитанник дома "Мехрибонлик" Максем Ахмедов.
На праздничном мероприятии исполнены песни и музыка, воспевающие Родину. Детишки радостно танцевали с офицерами и курсантами. Сценические, музыкально-художественные выступления хорового коллектива очень обрадовали ребят.