15 август куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигида Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги мутасаддилари иштирокида брифинг ва журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда “Ўзбекистонда Шарда университетини ташкил этиш тўғрисида”ги Президент қарори ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, халқаро талаблар ва стандартларга мувофиқ олий маълумотли юқори малакали кадрлар тайёрлашни ташкил этиш, инновацион муҳитни шакллантириш, хорижий мамлакатларнинг етакчи олий таълим муассасалари билан узоқ муддатли муносабатларни янада ривожлантириш борасида ахборот берилади.

2019-08-15 | Образование
15 августа в 11:00 часов в Агентстве информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием представителей Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О создании Университета Шарда в Узбекистане» от 10 апреля 2019 года.
Также будет рассказано об организации подготовки высококвалифицированных кадров с высшим образованием в соответствии с общепризнанными международными требованиями и стандартами, формировании инновационной среды, дальнейшем развитии долгосрочных отношений с ведущими высшими образовательными учреждениями зарубежных стран.