2019-08-13 | Соғлиқни сақлаш
Бугун соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигида Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги мутасаддилари иштирокида брифинг ва журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда “Соғлиқни сақлаш соҳасида давлат-хусусий шерикликни ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Президент қарори ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, хусусий соғлиқни сақлаш муассасаларини ривожлантириш, ушбу соҳада давлат-хусусий шерикликнинг ҳуқуқий асосларини яратиш, инвестицияларни, айниқса, чет эл инвестицияларини жалб этишни кенгайтириш, аҳолининг юқори технологик тиббий хизматлар ва ускуналардан фойдаланиш имкониятларини оширишда нодавлат сектори иштирокини рағбатлантириш масалалари муҳокама қилинади.
Тадбирда Соғлиқни сақлаш вазири ўринбосарлари Баҳодир Низомов, Ли Донг Ук, Соғлиқни сақлаш вазирлиги Давлат-хусусий шерикчиликни ва тиббий туризмни ривожлантириш бош бошқарма бошлиғи Камолхўжа Эшназаров ва бир қатор бошқарма бошлиқлари иштирок этади.

2019-08-13 | Здравоохранение
Сегодня в 15:00 часов в Агентстве информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием представителей Министерства здравоохранения.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О мерах по развитию государственно-частного партнёрства в сфере здравоохранения» от 16 апреля 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как развитие частного здравоохранения, создание правовых основ государственно-частного партнёрства в данной сфере, увеличение объёма привлекаемых инвестиций, особенно прямых иностранных, а также стимулирование участия негосударственного сектора в улучшении доступа населения к высокотехнологичным медицинским услугам и оборудованию.
В брифинге примут участие заместители министра здравоохранения Баходыр Низомов, Ли Донг Ук, начальник главного управления государственно-частного партнёрства и развития медицинского туризма Минздрава Камолходжа Эшназаров и другие руководители управлений.