“Тошкент” Халқаро аэропортида патруль-пост хизмати пункти ўрнатилди
Фуқароларга ва Ўзбекистонга ташриф буюраётган туристларга ўз вақтида зарур ёрдам кўрсатиш учун “Тошкент” Халқаро аэропортига яқин ҳудудда «Police» ёзуви бор пойтахт ИИББ патруль-пост хизмати пункти фаолият кўрсата бошлади.
Ушбу пунктда кечаю-кундуз Тошкент шаҳар ИИББ ходимлари хизмат олиб боришади.
Бундан ташқари, пунктнинг ичида ўрнатилган мониторлар аэропорт ҳудуди бўйлаб ўрнатилган видеокузатув камераларининг тасвирини узатиб беради. Бу эса ички ишлар ходимларига вазиятни назорат қилишларига, жамоат тартиби бузилган ҳолатларда тезда воқеа жойига етиб келишларига имконият яратади.
Ушбу ППХ пункти ва ички ишлар ходимларининг аэропорт яқинида хизмат қилишлари, пойтахтга келаётган меҳмонларда хавфсизлик ҳиссини уйғотади.

Пункт патрульно-постовой службы установлен в Международном аэропорту «Ташкент»
Для оказания своевременной помощи гражданам, в том числе, туристам, прилетающим в столицу Узбекистана, и оперативное реагирование на их сообщения, на территории, прилегающей к Международному аэропорту «Ташкент», начал функционировать пункт патрульно-постовой службы ГУВД столицы с надписью «Police».
Здесь день и ночь несут службу сотрудники ГУВД г. Ташкента.
Кроме того, на мониторы, установленные в компактном помещении пункта, выводятся изображение с камер видеонаблюдения, расположенных по периметру прилегающей к аэропорту территории. Благодаря чему сотрудники органов внутренних дел в режиме реального времени наблюдают за обстановкой и в случае нарушения общественного порядка немедленно прибывают на место происшествия.
Надо отметить, что наличие данного пункта ППС и блюстителей правопорядка придаст гражданам и гостям, прибывающим в столицу уверенности в том, что они – под надежной защитой.