Бугун соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Тошкент шаҳар ҳокимлиги мутасаддилари иштирокида Тошкент шаҳрининг дренаж тизими муаммоларига бағишланган брифинг ва журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Унда дренаж соҳасидаги ўзаро боғлиқ тармоқларни мувофиқлаштириш, сув ресурсларини бошқаришни яхшилаш, сувларнинг атроф-муҳит экологиясига салбий таъсирини камайтириш, соҳадаги халқаро тажрибани ўрганиш, сув ресурсларига нисбатан тежамли ва эҳтиёткорлик билан муносабатда бўлиш каби масалалар муҳокама қилинади.
Тадбирда Тошкент шаҳар ҳокимининг иқтисодиёт ва тадбиркорлик масалалари бўйича биринчи ўринбосари Ҳотамбек Шокиров, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари (Тошкент шаҳар каналлардан фойдаланиш ва уларга туташ ҳудудларни ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи) Ҳаёт Иноғомов, Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари (Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш бош бошқармаси бошлиғи) Бахтиёр Раҳмонқулов, Дренажлар ва коллекторларни таъмирлаш ва сақлаш ихтисослаштирилган бошқарма бошлиғи Бахтиёр Турсунов ва бошқа масъул ходимлар иштирок этади.

Сегодня в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием представителей столичного хокимията на тему «Проблемы дренажной системы города Ташкента».
На мероприятии будут рассмотрены вопросы, связанные с созданием дренажных городских сетей и управлением ими, улучшением управления водными ресурсами, снижением негативного воздействия подтоплений на городскую инфраструктуру, изучением международного опыта в этой области и другие.
В мероприятии примут участие первый заместитель хокима города Ташкента по вопросам экономики и предпринимательства Хотамбек Шокиров, заместитель хокима (начальник Управления по эксплуатации каналов и благоустройству прилегающих к ним территорий города Ташкента) Хаёт Иногамов, заместитель хокима по вопросам жилищно-коммунального обслуживания Бахтиёр Рахманкулов, начальник отдела дренажа, ремонта и обслуживания коллекторов Бахтиёр Турсунов и другие официальные лица.
На мероприятие приглашаются представители всех заинтересованных СМИ. Желающих принять участие просьба зарегистрироваться заранее.