2019-08-02 | Иқтисодиёт
Бугун соат 11:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Иқтисод ва саноат ҳамда Инвестициялар ва ташқи савдо вазирликлари мутасаддилари иштирокида матбуот-брифинг бўлиб ўтади.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 23 апрелдаги “Ташқи иқтисодий фаолиятни амалга оширишда маъмурий тартиб-таомилларни янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори мазмун-моҳияти ва ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, мамлакатимизда ташқи иқтисодий фаолиятни либераллаштириш, экспорт салоҳиятини кучайтириш, инвестициявий жозибадорликни ошириш ва божхона маъмуриятчилигини такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинади.

2019-08-02 | Экономика
2 августа в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция с участием руководства Министерства экономики и промышленности и Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О мерах по дальнейшему совершенствованию административных процедур при осуществлении внешнеэкономической деятельности» от 23 апреля 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как реализуемые меры по либерализации внешнеэкономической деятельности, усилению экспортного потенциала, повышению инвестиционной привлекательности и совершенствованию таможенного администрирования.