Шавкат Мирзиёев Ғалаба монументига гулчамбар қўйди
Давлатимиз раҳбари Минскка келгач, анъанага кўра, Беларусь пойтахтидаги Ғалаба монументига гулчамбар қўйди.
Ҳарбий оркестр ижросида икки давлат мадҳиялари янгради. Фахрий қоровул аскарларининг тантанали марши бўлиб ўтди.
Ташрифнинг асосий воқеалари 1 август куни бўлиб ўтади. Мустақиллик саройида Ўзбекистон ва Беларусь Президентлари тор ва кенг доирада музокаралар ўтказади.
Музокаралар якунида давлат раҳбарларининг Қўшма баёноти имзоланиши, Ўзбекистон ва Беларусь ўртасидаги кўп қиррали шерикликни мустаҳкамлашга қаратилган салмоқли ҳужжатлар тўплами қабул қилиниши кутилмоқда.
Президентлар Минскда очилган Ўзбекистон миллий саноат кўргазмасига ташриф буюрадилар. Ташриф дастуридан Беларусь юқори технологиялар парки фаолияти билан танишиш ҳам ўрин олган.

Shavkat Mirziyoyev lays a wreath at the Victory Monument
The official visit of the President of the Republic of Uzbekistan to the Republic of Belarus has started.
Upon arrival in Minsk, the President of Uzbekistan, according to tradition, laid a wreath at the Victory Monument in the capital of Belarus.
National anthems of the two countries were performed by the military orchestra. A solemn march of soldiers of the Honor Guard Company took place.
The main events of the visit will take place on August 1. Leaders of Uzbekistan and Belarus will hold talks in a contracted and expanded format, at the Palace of Independence.
Following the talks, it is planned to sign the Joint Statement of the Heads of States and adopt a solid package of agreements aimed at strengthening Uzbekistan – Belarus multifaceted partnership.
Presidents will visit the National Industrial Exhibition of Uzbekistan, in Minsk. The program also includes familiarization with activities of High Technologies Park of Belarus.