2019-07-31 | Иқтисодиёт
1 август соат 11:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Иқтисод ва саноат ҳамда Инвестициялар ва ташқи савдо вазирликлари мутасаддилари иштирокида матбуот-брифинг бўлиб ўтади.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 29 апрелдаги “Республика иқтисодиётига тўғридан-тўғри хорижий инвестицияларни жалб қилиш механизмларини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори мазмун-моҳияти ва ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, республика иқтисодиётига тўғридан-тўғри хорижий инвестицияларни жалб қилиш фаолияти самарадорлигини ошириш, хорижий инвесторларни мамлакатимиз имкониятлари ва салоҳияти тўғрисида хабардор қилиш, хорижий инвестицияларни жалб этиш ва ўзлаштириш соҳасида давлат ва хўжалик бошқаруви органлари, маҳаллий ижро ҳокимияти органлари фаолиятини мувофиқлаштиришни яхшилаш масалалари муҳокама қилинади.

2019-07-31 | Экономика
1 августа в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция с участием руководства Министерства экономики и промышленности и Министерства инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О мерах по дальнейшему совершенствованию механизмов привлечения прямых иностранных инвестиций в экономику республики» от 29 апреля 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как повышение эффективности деятельности по привлечению прямых иностранных инвестиций в экономику республики, информирования иностранных инвесторов о возможностях и потенциале страны, улучшение координации деятельности органов государственного и хозяйственного управления, органов исполнительной власти на местах в сфере привлечения и освоения иностранных инвестиций.