2019-07-31 | Маданият
Бугун соат 15:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Республика Маънавият ва маърифат маркази раҳбар ходимлари иштирокида брифинг бўлиб ўтади.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 3 майдаги “Маънавий-маърифий ишлар самарадорлигини ошириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарори мазмун-моҳияти ва ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, мамлакатимизда маънавий-маърифий ишларни тизимли ташкил этиш, бу борада амалга оширилаётган чора-тадбирларнинг самарадорлигини ошириш, аҳоли, айниқса ёшларнинг интеллектуал салоҳияти, онгу тафаккури ва дунёқарашини юксалтириш, мафкуравий иммунитетини мустаҳкамлаш, ватанпарварлик, халққа муҳаббат ва садоқат туйғуси билан яшайдиган баркамол авлодни тарбиялаш масалалари муҳокама қилинади.

2019-07-31 | Культура
Сегодня в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием руководства Республиканского центра духовности и просветительства.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О дополнительных мерах по повышению эффективности духовно-просветительской работы» от 3 мая 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как системная организация духовно-просветительской деятельности, улучшение эффективности осуществляемых в этом направлении мер, повышение интеллектуального потенциала, сознания, мышления и мировоззрения, укрепление идеологического иммунитета населения, особенно молодёжи, воспитание гармонично развитого поколения в духе патриотизма, любви и преданности народу.