Бугун соат 15:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи ва халқ таълими вазирлиги раҳбар ходимлари иштирокида брифинг бўлиб ўтади.
Унда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 3 майдаги “Иқтидорли ёшларни аниқлаш ва юқори малакали кадрлар тайёрлашнинг узлуксиз тизимини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори мазмун-моҳияти ва ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, мамлакатимизда истиқболли ёшларни қўллаб-қувватлаш, уларнинг иқтидорини рўёбга чиқариш, илмий-тадқиқот ва инновацион фаолиятини самарали йўлга қўйиш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш борасида ташкиллаштирилаётган чора-тадбирлар ҳақида ахборот берилади.

2019-07-30 | Образование
Сегодня в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг с участием руководства Союза молодёжи Узбекистана и Министерства народного образования.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О мерах по организации непрерывной системы выявления одарённой молодежи и подготовки высококвалифицированных кадров» от 3 мая 2019 года.
Присутствующие будут проинформированы о принятии дополнительных мер по поддержке перспективной молодёжи, создании условий для реализации её таланта, налаживании эффективной научно-исследовательской и инновационной деятельности.