25 июль куни соат 11:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Давлат тест маркази чет тилини билиш ва эгаллаш даражасини баҳолаш бошқармаси мутасаддилари иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтади
Унда абитуриентлар ва педагог ходимлар учун чет тилларидан малака сертификати бериш таҳлили, чет тилларидан олинган сертификатлар бўйича педагог кадрларга моддий рағбат, абитуриентларга эса чет тили фанидан имтиҳонларга кирмаган ҳолда максимал балл берилиши ва бошқа имконият ҳамда имтиёзлар ҳақида маълумот берилади.
Тадбирда Давлат тест маркази чет тилини билиш ва эгаллаш даражасини баҳолаш бошқармаси бошлиғи Сардор Раджабов, бўлим бошлиқлари Эльвира Ураева, Ҳусан Азизов иштирок этади.

2019-07-24 | Образование
25 июля в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция с участием должностных лиц управления по оценке уровня знаний и владения иностранным языком Государственного центра тестирования при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
На мероприятии будут представлены данные об анализе результатов тестовых испытаний, процедуре получения квалификационных сертификатов педагогами и абитуриентами, мерах стимулирования, в том числе финансовой поддержке, педагогов иностранного языка и другая информация.
В мероприятии примут участие начальник управления по оценке уровня знаний и владения иностранным языком Государственного центра тестирования Сардор Раджабов, начальники отделов Эльвира Ураева и Хусан Азизов.