Қирғизистон Президенти Сооронбай Жээнбеков билан телефон орқали мулоқот бўлиб ўтди
Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғизистон Республикаси Президенти Сооронбай Жээнбеков телефон орқали мулоқот қилдилар.
Сооронбай Жээнбеков Қирғизистон халқи ва шахсан ўз номидан давлатимиз раҳбарини туғилган куни билан самимий қутлаб, мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва муваффақият тилади.
Давлат раҳбарлари Ўзбекистон-Қирғизистон стратегик шериклик муносабатлари изчил мустаҳкамланиб бораётганини мамнуният билан қайд этдилар.
Турли даражалардаги алоқалар фаоллашгани, товар айирбошлаш ортаётгани, гуманитар алмашинувлар жадаллашгани алоҳида таъкидланди.
Мамлакатларимиз ва халқларимиз ўртасидаги дўстлик ва яхши қўшничилик муносабатларини мустаҳкамлаш мақсадида биргаликдаги саъй-ҳаракатларни, жумладан, ҳукуматлараро комиссиялар доирасида давом эттиришга келишиб олинди.

Состоялся телефонный разговор с Президентом Кыргызской Республики Сооронбаем Жээнбековым
Сегодня состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Кыргызской Республики Сооронбаем Жээнбековым.
Сооронбай Жээнбеков от имени народа Кыргызстана и от себя лично искренне поздравил главу нашего государства с днем рождения, пожелав крепкого здоровья, благополучия и успехов.
Лидеры двух стран с удовлетворением подчеркнули поступательное развитие узбекско-кыргызских отношений стратегического партнерства.
Особо отмечены активные взаимные контакты на различных уровнях, положительная динамика товарооборота, интенсивные гуманитарные обмены.
Достигнута договоренность о продолжении совместных усилий, в том числе в рамках действующих межправительственных комиссий, с целью укрепления отношений дружбы и добрососедства между нашими странами и народами.