Қирғизистон Президенти Сооронбай Жээнбеков билан телефон орқали мулоқот бўлиб ўтди
Бугун Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Қирғизистон Республикаси Президенти Сооронбай Жээнбеков телефон орқали мулоқот қилдилар.
Сооронбай Жээнбеков Қирғизистон халқи ва шахсан ўз номидан давлатимиз раҳбарини туғилган куни билан самимий қутлаб, мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва муваффақият тилади.
Давлат раҳбарлари Ўзбекистон-Қирғизистон стратегик шериклик муносабатлари изчил мустаҳкамланиб бораётганини мамнуният билан қайд этдилар.
Турли даражалардаги алоқалар фаоллашгани, товар айирбошлаш ортаётгани, гуманитар алмашинувлар жадаллашгани алоҳида таъкидланди.
Мамлакатларимиз ва халқларимиз ўртасидаги дўстлик ва яхши қўшничилик муносабатларини мустаҳкамлаш мақсадида биргаликдаги саъй-ҳаракатларни, жумладан, ҳукуматлараро комиссиялар доирасида давом эттиришга келишиб олинди.

Shavkat Mirziyoyev and Sooronbai Zheenbekov talk on the phone
Today, a telephone conversation has taken place between President Shavkat Mirziyoyev and President Sooronbai Zheenbekov of the Kyrgyz Republic.
Sooronbai Zheenbekov, on behalf of the people of Kyrgyzstan and his own behalf, sincerely congratulated the head of our state on his birthday, wishing a sound health, well-being and every success.
The two leaders noted with satisfaction the steadfast development of the Uzbek-Kyrgyz strategic partnership.
Energetic mutual contacts at various levels, positive dynamics of bilateral trade, intensive humanitarian exchanges were noted in particular.
The Presidents agreed to continue with joint efforts, including within the framework of existing intergovernmental commissions, in order to buttress friendship and good-neighborliness between our two countries and peoples.