2019-07-19 | Иқтисодиёт
Бугун соат 15:00да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ветеринария ва чорвачиликни ривожлантириш давлат қўмитаси мутасаддилари ва журналистлар иштирокида очиқ мулоқот ва интервью бўлиб ўтади.
Унда “Чорвачилик тармоғини янада ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш тадбирлари тўғрисида”  2019 йил 18 мартдаги Президент қарорининг мазмун-моҳияти ва ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Шунингдек, чорвачилик тармоғини жадал ривожлантириш халқимизни арзон ва сифатли гўшт ва бошқа озиқ-овқат маҳсулотлари билан таъминлаш, чорвачиликни ривожлантириш борасидаги тадбиркорлик ташаббусларини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, ушбу тармоқда илмий ёндашувлар ва илғор замонавий технологияларни кенг жорий этиш, импорт ўрнини босувчи ва экспортбоп чорва маҳсулотларини ишлаб чиқариш ва қайта ишлашни янада рағбатлантириш, аҳоли фаровонлигини юксалтириш ва даромадларини кўпайтириш масалалари муҳокама қилинади.

2019-07-19 | Экономика
Сегодня в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог между представителями Государственного комитета ветеринарии Республики Узбекистан и журналистами.
На мероприятии будет представлена информация об исполнении постановления Президента «О мерах по дальнейшему развитию и поддержке животноводческой отрасли» от 18 марта 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как ускоренное развитие животноводческой отрасли, обеспечение населения доступной и качественной мясной и другой продовольственной продукцией, всесторонняя поддержка предпринимательских инициатив населения по развитию животноводства, широкому внедрению в данную отрасль научных подходов и передовых современных технологий, дальнейшее стимулирование производства и переработки импортозамещающей и экспортоориентированной продукции животноводства.