Бугун соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида "Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Жазони ижро этиш бош бошқармаси фаолиятини маҳбусларга нисбатан қийноқлар қўлланишига оид хабарлар доирасида такомиллаштириш" мавзусида журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Унда ички ишлар органларининг озодликдан маҳрум этиш билан боғлиқ бўлган жазоларни ижро этиш соҳасидаги фаолиятини такомиллаштиришнинг асосий йўналишлари, маҳкумлар ва қамоққа олинган шахсларнинг ҳуқуқларига сўзсиз риоя этилишини ҳамда уларнинг шаъни ва қадр-қимматини ҳурмат қилинишини таъминлаш, ходимларнинг хизмат вазифаларини лозим даражада бажарилиши устидан назоратни кучайтириш, коррупция ва мансаб ваколатини суистеъмол қилиш ҳолатларига барҳам бериш каби долзарб масалалар муҳокама қилинади.
Тадбирда ЖИЭББ Тарбиявий ва ижтимоий-психологик ишларни ташкил этиш бошқармаси бошлиғи Жамшид Султонов, ЖИЭББ Даволаш профилактика ёрдамини ташкиллаштириш бўлими бошлиғи Баҳодир Юсупов, ИИВ Жамоатчилик ва ОАВ билан алоқлар бошқармаси бошлиғи Қутбиддин Бурхонов иштирок этади.

2019-07-17 | Общество
Сегодня в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог с журналистами на тему «О совершенствовании деятельности ГУИН МВД в контексте сообщений о применении практики пыток в отношении заключённых лиц».
В ходе диалога будут обсуждены такие острые вопросы, как основные направления совершенствования деятельности отделов органов внутренних дел по исполнению наказаний, наложенных на лиц, лишённых свободы, обеспечение безусловного соблюдения прав заключённых и задержанных, уважение их чести и достоинства, усиление контроля над сотрудниками, ответственными за выполнение наказания, а также меры по устранению случаев коррупции и злоупотребления своими полномочиями.
В мероприятии примут участие начальник Главного управления исполнения наказаний (ГУИН) МВД Узбекистана Жамшид Султанов, начальник отдела ГУИН по обеспечению лечебно-профилактической помощи Бахадир Юсупов, начальник управления по связям с общественностью и СМИ МВД Кутбиддин Бурхонов.