Бугун соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Фавқулодда вазиятлар вазирлиги мутасадди ходимлари ва журналистлар иштирокида очиқ мулоқот ва интервью бўлиб ўтади.
Унда “Ўзбекистон Республикасида фавқулодда вазиятларнинг олдини олиш ва бартараф этиш ҳамда ёнғин хавфсизлигини таъминлашнинг сифат жиҳатидан янги тизимини жорий этиш тўғрисида” 2019 йил 10 апрелдаги Президент Фармонининг мазмун-моҳияти ва ижроси юзасидан маълумот тақдим этилади.
Тадбирда ФВВ Фавқулодда вазиятлар профилактикаси бошқармаси бошлиғи Шухрат Дадахонов, ФВВ Ёнғин хавфсизлик бош бошқармаси бошлиғи Санжар Зупаров, ахборот хизмати раҳбари Мурат Садиков иштирок этишади.

2019-07-16 | Общество
Сегодня в 11:00 часов в Агентстве информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог между представителями Министерства по чрезвычайным ситуациям и журналистами.
На мероприятии будет представлена информация о содержании и мерах по исполнению Указа Президента «О внедрении в Республике Узбекистан качественно новой системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, а также обеспечения пожарной безопасности» от 10 апреля 2019 года.
Во встрече с журналистами примут участие начальник управления профилактики чрезвычайных ситуаций МЧС Шухрат Дадаханов, начальник главного управления пожарной безопасности МЧС Санжар Зупаров, руководитель информационной службы Мурат Садиков.