Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ва Буюк Британия ҳукумати ўртасида ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзоланди Аҳамият беринг
2019-07-11 | Жамият
Ўзбекистон делегациясининг Лондонга амалий ташрифи доирасида Буюк Британия Вазирлар Маҳкамасида Ўзбекистон адлия вазири Русланбек Давлетовнинг Вазирлар Маҳкамаси аппарати коммуникациялар бўйича директор ўринбосари Жеральд Муллалли билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув чоғида Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ва ва Буюк Британия ва Шимолий Ирландия Бирлашган Қироллиги ҳукумати ўртасида ҳамкорликни ривожлантиришни кўзда тутувчи ўзаро англашув меморандуми имзоланди.
Имзоланган ҳужжатга мувофиқ Ўзбекистон Адлия вазирлиги томонидан Буюк Британия ҳукумати билан ҳамкорликда вазирлик коммуникация стратегиясини ишлаб чиқиш ва аҳолини Ўзбекистонда амалга оширилаётган ислоҳотлар мазмун-моҳиятидан тезкор ва самарали хабардор қилиш учун матбуот хизмати салоҳиятини мустаҳкамлаш режалаштирилган.
Маълумот учун: Буюк Британия ҳукумати бутун дунёда ҳукумат коммуникациялари соҳасида халқаро консультатив хизматлар кўрсатиш бўйича етакчи сифатида эътироф этилган. Ушбу хизмат самарали ва таъсирчан ҳукумат коммуникацияларининг Британия моделини тарғиб қилиш мақсадида жорий этилган.

Министерство юстиции Республики Узбекистан и Правительство Великобритании подписали меморандум о сотрудничестве
2019-07-11 | Общество
В рамках рабочего визита узбекской делегации в Лондон в Кабинете Министров Великобритании состоялась встреча министра юстиции Узбекистана Русланбека Давлетова с заместителем директора по коммуникациям аппарата Кабинета Министров Джеральдом Муллалли.
В ходе встречи подписан меморандум о взаимопонимании, предусматривающий развитие сотрудничества между Министерством юстиции Республики Узбекистан и правительством Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии.
В соответствии с подписанным документом Министерство юстиции Узбекистана совместно с правительством Великобритании намерено разработать коммуникационную стратегию министерства и укрепить потенциал пресс-службы для оперативного и эффективного информирования населения о сути и значении реформ в Узбекистане.
Для сведения: Правительство Великобритании признано мировым лидером в оказании поддержки по предоставлению международной консультативной услуги в сфере правительственных коммуникаций по всему миру. Данная услуга создана для распространения британской модели эффективных и действенных правительственных коммуникаций.