2019-07-10 | Иқтисодиёт
10 июль куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Энергетика вазирлигининг мутасадди ходимлари иштирокида “Республиканинг ёқилғи-энергетика тармоғини ривожлантириш бўйича давлат сиёсати: муаммолар ва ечимлар” мавзусида очиқ мулоқот ва интервью бўлиб ўтади.
Унда ёқилғи-энергетика хавфсизлигини таъминлаш, аҳолининг энергия ресурсларига тобора ўсиб бораётган эҳтиёжини қондиришга қаратилган ягона энергетика сиёсатини ишлаб чиқиш, соҳага оид муаммоларнинг ечимини таъминлаш, қайта тикланувчи энергия манбаларини ривожлантиришга қаратилган ислоҳотларни кенгайтириш каби масалалар муҳокама қилинади.

2019-07-10 | Экономика
10 июля в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог между представителями Министерства энергетики Республики Узбекистан и журналистами на тему «Государственная политика по развитию топливно-энергетической отрасли республики: проблемы и пути их решения».
В рамках диалога будут обсуждены такие темы, как обеспечение безопасности топливно-энергетического сектора, разработка эффективной энергетической политики для удовлетворения растущего спроса на энергоресурсы со стороны отраслей экономики, а также реализация мер для решения накопившихся проблем в отрасли, дальнейшее осуществление реформ, направленных на продвижение и развитие возобновляемых источников энергии.