2019-07-08 | Экология
Бугун соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида “Дарахтларни ноқонуний кесишнинг олдини олиш ва табиатни муҳофаза қилиш муаммолари” мавзусида брифинг ва журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Унда Тошкент шаҳри ва бошқа ҳудудларда яшаш ҳамда маиший объектларни қуриш учун дарахтларни кесишнинг қонунга мувофиқлиги, шаҳар экологияси тозалиги ва инсон саломатлиги, атмосферада тоза ҳаво таъминланиши учун дарахт ва ўсимликлар билан таъминлаш неча фоиз бўлиши лозимлиги, умуман бу борада йўл қўйилаётган камчиликлар, узлуксиз дуч келинаётган муаммолар ва уларни бартараф этиш чора-тадбирлари муҳокама қилинади.
Тадбирда Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш соҳасидаги назорат бўйича инспекция бошлиғи Ўлмас Собиров, бош мутахассис Алексей Беликов, бошқарма бошлиқлари Саъдулло Файзиев, Жамшид Шакаров, Тошкент шаҳри бошқарма бошлиғи в.б. Нодир Юнусов ҳамда Экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитасининг бошқа мутасадди ходимлари иштирок этади.

2019-07-08 | Экология
Сегодня в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог с журналистами на тему «О проблемах вырубки деревьев и охраны природы».
На брифинге будут обсуждены такие актуальные вопросы, как осуществление вырубки деревьев в Ташкенте и других регионах для строительных нужд в соответствии с законодательством, каково должно быть процентное соотношение деревьев и другой растительности для сохранения чистоты атмосферы, обеспечения норм экологии и здоровья людей, существующие недостатки в данной области, системные проблемы и меры по их устранению.
В открытом диалоге примут участие начальник инспекции по контролю в сфере экологии и охраны окружающей среды Улмас Собиров, главный эксперт Алексей Беликов, начальники управлений Сайдулло Файзиев, Джамшид Шакаров, начальник управления города Ташкента Нодир Юнусов и другие ответственные сотрудники Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды.