2019-07-05 | Иқтисодиёт
5 июль куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Иқтисод ва саноат вазирлиги раҳбарияти ва мутасадди ходимлари ҳамда журналистлар иштирокида очиқ мулоқот ва интервью бўлиб ўтади.
Очиқ мулоқот давомида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 1 майдаги “Саноат кооперациясини янада ривожлантириш ва талаб юқори бўлган маҳсулотлар ишлаб чиқаришни кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-4302 қарор ижроси ва моҳияти ҳақида маълумот берилади.
Шунингдек, маҳаллий ва хорижий бозорларда талаб юқори бўлган маҳсулотлар ишлаб чиқариш учун саноатда кооперация алоқаларини ривожлантириш, саноат маҳсулотлари ишлаб чиқаришни янада кенгайтириш, кичик бизнес субъектларини саноат фаолиятига кенг жалб этиш, саноат кооперациясини мустаҳкамлаш ва ривожлантириш, ишлаб чиқарилаётган маҳсулотлар таннархини камайтириш  каби масалалар муҳокама қилинади.
Тадбирда иқтисод ва саноат вазири ўринбосари Умиджон Салимов, бошқарма бошлиғи Темурмалик Холиқов, ахборот хизмати раҳбари Ўткир Неъматов иштирок этади.

2019-07-05 | Экономика
5 июля в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог между руководством Министерства экономики и промышленности Республики Узбекистан и журналистами.
В ходе встречи будет представлена информация об исполнении постановления Президента Республики Узбекистан ПП-4302 «О мерах по дальнейшему развитию промышленной кооперации и расширению производства востребованной продукции» от 1 мая 2019 года.
Также будут обсуждены такие вопросы, как развитие кооперационных связей в промышленности, создание благоприятных условий для взаимодействия хозяйствующих субъектов с целью производства востребованной на отечественном и зарубежном рынках продукции, расширение производства промышленной продукции, широкое вовлечение субъектов малого бизнеса в промышленную деятельность, снижение себестоимости производимой продукции.
В мероприятии примут участие заместитель министра экономики и промышленности Умиджон Салимов, начальник управления Темурмалик Халиков, руководитель информационной службы Уткир Нематов.