2019-06-25 | Иқтисодиёт
26 июнь куни соат 9:30 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Давлат божхона қўмитаси ходимлари ва ОАВ вакиллари билан интервью бўлиб ўтади.
Мулоқотда қўмита томонидан тадбиркорлик фаолияти учун яратилаётган қулайликлар, имтиёзлар, амалга оширилаётган чора-тадбирлар ҳақида маълумот берилади.
Журналистлар четдан маҳсулот олиб киришда божхона тизимидаги муаммолар, экспорт ва импорт маҳсулотларига божхона тўловларини белгилаш тартиби ҳамда соҳага оид бошқа масалалар юзасидан саволларга жавоб олишлари мумкин.
Тадбирда Давлат божхона қўмитаси раиси ўринбосари Бахтиёр Раҳимов, божхона назоратини ташкил этиш бошқармаси бошлиғи Анвар Муҳаммадиев, божхона тўловлари бошқармаси инспектори Маҳмуд Сайдивалиев, божхона маъмурчилигида илғор ва инновацион усулларни тадбиқ этиш бошқармаси бошлиғи ўринбосари Фарҳод Олимжонов, Божхона институти бошлиғи Воситжон Эргашев иштирок этади.

2019-06-25 | Экономика
26 июня в 9:30 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог между руководством и специалистами Государственного таможенного комитета Республики Узбекистан и представителями СМИ.
В рамках мероприятия должностные лица таможенного комитета представят информацию о создаваемых условиях и льготах для субъектов предпринимательства, а также о конкретных шагах в этом направлении.
В открытом диалоге примут участие заместитель председателя Государственного таможенного комитета Бахтиёр Рахимов, начальник управления по организации таможенного контроля Рустам Кабулов, инспектор управления таможенных платежей Махмуд Сайдивалиев, заместитель начальника управления по внедрению передовых и инновационных методов таможенного администрирования Фарход Алимжанов и руководитель Таможенного института Воситжон Эргашев.