Бугун соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳуқуқбузарликлар профилактикаси бошқармаси раҳбарлари ва мутасадди вакиллари иштирокида брифинг ва очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда "Жазони ижро этиш муассасаларидан озод қилинган айрим тоифадаги шахслар устидан маъмурий назорат тўғрисида" 2019 йил 2 апрелдаги 532-сонли Қарор моҳияти ва ижроси муҳокама қилинади.
Анжуманда ИИВ бошқарма бошлиқлари Абдувоҳид Исмоилов, Даврон Азизов, бўлим бошлиғи Азимжон Султонов, МТБ инспектори Низом Худоёров, Адлия вазирлиги масъул ходими Зафар Мустафоқулов иштирок этади.

Сегодня в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг и диалог с участием сотрудников управления профилактики правонарушений и других должностных лиц Министерства внутренних дел.
На мероприятии будут обсуждены содержание и реализация Закона Республики Узбекистан № 532 «Об административном надзоре за отдельной категорией лиц, освобождённых из учреждений по исполнению наказания» от 2 апреля 2019 года.
В брифинге примут участие начальники управлений МВД Абдувахид Исмаилов, Даврон Азизов, начальник отдела Азимжон Султанов, инспектор Низам Худаяров, сотрудник Министерства юстиции Зафар Мустафакулов.