Бугун соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг анжуманлар залида Ўзбекистон Республикасининг Монополияга қарши курашиш давлат қўмитаси раҳбарияти ва масъул ходимлари иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтади.
Унда:
▪️тарихий ва шаҳарсозлик муҳити, туман (шаҳар)лардаги иншоотларнинг меъморий кўринишини сақлаб қолишни назорат қилиш мақсадида ташқи реклама бозорини тартибга солиш;
▪️ташқи реклама соҳасининг барча иштирокчилари учун, шунингдек, Шаҳарсозлик кодекси, "Реклама тўғрисида" ва "Маҳаллий давлат ҳокимияти тўғрисида"ги қонунларга мувофиқ тенг ҳуқуқларни таъминловчи тамойил ва шароитларни шакллантириш масалалари муҳокама қилинади.

Сегодня в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится пресс-конференция с участием руководства и ответственных сотрудников Антимонопольного комитета Республики Узбекистан.
В рамках мероприятия будут обсуждены такие вопросы, как:
▪️упорядочение рынка внешней рекламы в целях осуществления контроля за сохранением историко-градостроительной среды, архитектурного облика сложившейся застройки районов (городов);
▪️формирование принципов и условий, обеспечивающих равные права для всех участников сферы внешней рекламы, а также их соответствие Градостроительному кодексу Республики Узбекистан, законам Республики Узбекистан «О рекламе» и «О государственной власти на местах».