Бугун соат 15:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Халқ таълими вазирлиги раҳбарияти, соҳа мутахассислари ва ОАВ вакиллари иштирокида очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг жорий йил 7 июнь куни қабул қилинган “Болаларни давлат умумтаълим муассасаларига қабул қилиш бўйича давлат хизматлари кўрсатишнинг маъмурий регламентини тасдиқлаш тўғрисида”ги қарорнинг мазмун-моҳияти, мақсад ва вазифалари тўғрисида маълумот берилади.
Тадбирда Халқ таълими вазири Шерзод Шерматов, вазирнинг биринчи ўринбосари Анвар Умаров ва соҳанинг бошқа мутасадди ходимлари иштирок этишади.

2019-06-19 | Образование
Сегодня в 15:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог между руководством Министерства народного образования Республики Узбекистан, специалистами сферы и представителями СМИ.
На мероприятии будет представлена полная информация о постановлении Кабинета Министров Республики Узбекистан «Об утверждении административного регламента оказания государственных услуг для поступления детей в государственные общеобразовательные учреждения», принятом 7 июня текущего года.
В мероприятии примут участие министр народного образования Шерзод Шерматов, первый заместитель министра Анвар Умаров и другие должностные лица министерства.