ШҲТ саммити якунида муҳим ҳужжатлар қабул қилинди
Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Давлат раҳбарлари кенгаши мажлисидан сўнг ҳужжатларни имзолаш маросими бўлди.
Бишкек декларацияси қабул қилинди. Аъзо мамлакатлар ўртасида турли соҳалардаги шерикликни ривожлантириш, ШҲТнинг бошқа халқаро тузилмалар билан ҳамкорлигига доир 22 та ҳужжат имзоланди.
Ўзбекистон Президентининг таклифига мувофиқ ШҲТга аъзо мамлакатларнинг рақамлаштириш ва ахборот-коммуникация технологиялари соҳасидаги ҳамкорлиги концепцияси ҳамда Ҳудудлараро ҳамкорликни ривожлантириш дастури қабул қилинди.

По итогам саммита ШОС приняты важные документы
По итогам заседания Совета глав-государств Шанхайской организации сотрудничества состоялась церемония подписания документов.
Принята Бишкекская декларация. Подписаны 22 документа, нацеленных на развитие партнерства между странами-участницами в различных сферах, взаимодействия ШОС с другими международными структурами.
По предложению Президента Узбекистана утверждены Концепция сотрудничества в сфере цифровизации и информационно-коммуникационных технологий и Программа развития межрегионального сотрудничества государств-членов ШОС. Эти документы позволят запустить новые направления многостороннего сотрудничества в рамках ШОС.