АҚШ молия вазирлиги делегацияси Ўзбекистон Республикаси Марказий банкига ташриф буюрди
Жорий йилнинг 12 июнь куни Марказий банкда АҚШ молия вазирининг техник ҳамкорлик сиёсати бўйича ёрдамчиси ўринбосари Ларри Макдональд раҳбарлигидаги делегация билан бўлиб ўтган учрашувда молия соҳасини ислоҳ қилишда ҳамкорликни кенгайтириш масалалари муҳокама этилди.
Вазирлик вакиллари давлат қимматли қоғозлари ва капитал бозорини ривожлантириш, киберхавфсизликни кучайтириш, шунингдек, молиявий жиноятлар ва терроризмни молиялаштиришни олдини олиш масалалари бўйича ҳамкорликда ишлар олиб боришни таклиф қилди.
Учрашув якунида Ларри Макдональд Марказий банкнинг монетар сиёсат ва банк тизимида амалга ошираётган ишларини юқори баҳолаб, режалаштирилган ислоҳотларни қўллаб-қувватлашга ва ушбу масалалар бўйича зарур техник ёрдам кўрсатишга тайёрлигини маълум қилди.

Делегация Министерства финансов США посетила Центральный банк Республики Узбекистан
12 июня т.г. состоялась встреча с делегацией Минфина США во главе с заместителем помощника Минфина США по политике технического содействия Ларри Макдональдом, в ходе которой были обсуждены вопросы расширения сотрудничества в области реформирования финансового сектора.
Иностранная сторона отметила ряд вопросов, в которых они готовы оказать техническое содействие. В частности, сотрудничество по вопросам развития рынка государственных ценных бумаг и капитала, кибербезопасности, а также предотвращения финансовых преступлений и финансирования терроризма в Узбекистане.
В заключительной части встречи, Ларри Макдональд высоко оценив проделанную работу Центральном банком в сфере монетарной политики и банковского сектора, выразил готовность в поддержке планируемых реформ и оказании необходимого технического содействия по указанным вопросам.