2019-06-11 | Иқтисодиёт
12 июнь куни соат 11:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида Ўзбекистон Республикаси Давлат солиқ қўмитаси мутасаддилари иштирокида “Қўшимча қиймат солиғи ва бошқа янги солиқлар имплементацияси доирасида амалга оширилаётган ислоҳотларнинг мазмуни ва моҳияти” мавзусида брифинг ва журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Тадбирда Давлат солиқ қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Мубин Мирзаев, ДҚС бошқарма бошлиқлари Айдўс Ҳасанов, Азиз Ҳошимов ва масъул лавозимдаги бошқа расмийлар қатнашади.
Брифинг давомида Ўзбекистонда солиқ соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар, янги солиқ турларининг жорий этилиши, уларнинг моҳияти, кўзда тутилган мақсадлари ва кутилаётган натижалари ҳақида маълумот берилади.

2019-06-11 | Экономика
12 июня в 11:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится брифинг на тему «Разъяснение сути и содержания налоговой реформы в рамках имплементации НДС и иных нововведений» с участием должностных лиц Государственного налогового комитета Республики Узбекистан.
В мероприятии примут участие первый заместитель председателя Государственного налогового комитета Республики Узбекистан Мубин Мирзаев, руководители управлений ГНК Айдус Хасанов и Азиз Хашимов, другие ответственные сотрудники налоговых органов.
В ходе брифинга будет представлена информация о налоговых реформах в Узбекистане, введении новых видов налогов, их сути и значении.