2019 йилнинг 11 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Словения Республикасининг янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) Бранко Раковетсни қабул қилди
Ишонч ёрлиқларини қабул қилар экан Вазир Элчини юқори ва масъулиятли вазифага тайинлангани билан табриклади ва унга самарали фаолият тилади.
Мулоқот чоғида ўзаро манфаат касб этадиган барча соҳаларда муносабатларни кенгайтириш ва мустаҳкамлашга икки томон ҳам қизиқиш билдирди.
Томонлар 2019 йилнинг май ойида вазирликлараро сиёсий маслаҳатлашувлар ўтказиш амалиёти тилканганини қўллаб-қувватладилар. Ушбу тадбир ҳамкорликнинг устувор йўналишларини аниқлаш ва уларга эътибор қаратишга имкон беради.
Таъкидланганидек, савдо-иқтисодий, инвестиция, таълим ва маданий-гуманитар соҳаларда ўзаро манфаатли алоқалар ҳамкорликнинг устувор йўналишларидан бири ҳисобланади.

Встреча с Послом Словении
11 июня 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Словения с резиденцией в г.Москве Бранко Раковеца.
Принимая верительные грамоты, Министр поздравил Посла с назначением на высокий и ответственный пост и пожелал ему плодотворной работы.
В ходе состоявшейся беседы была подтверждена взаимная заинтересованность в расширении и укреплении отношений во всех областях, представляющих взаимный интерес.
Стороны поддержали возобновление в мае 2019 года практики проведения двусторонних межмидовских политических консультаций, которые позволяют определять перспективные направления взаимодействия и концентрировать на них внимание.
Как подчеркивалось на встрече, одной из приоритетных сфер сотрудничества является развитие взаимовыгодных связей в торгово-экономической, инвестиционной, образовательной и культурно-гуманитарной сферах.