С.Умурзаков Санкт-Петербург халқаро иқтисодий форумининг очилиш маросимида ҳамда иш жараёнида иштирок этди
2019-06-07 | Иқтисодиёт
6 июнь куни Ўзбекистон делегацияси таркибида Инвестициялар ва ташқи савдо вазири С.Умурзаков Санкт-Петербург халқаро иқтисодий форумининг очилиш маросимида ҳамда иш жараёнида иштирок этди.
Форум доирасида Сингапур давлат саноат ва савдо вазири Ко По Кун, Нидерландия Қироллигининг Ўзбекистон Республикасидаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Регина Жонс-Бос, Хитойнинг ислоҳотлар қўмитаси қошидаги Чет эл корхоналарини қўллаб-қувватлаш ассоциацияси бош котиби Хэ Чжэньве ҳамда “Росконгресс” жамғармаси директори А.Стуглев билан устувор соҳаларда ҳамкорликни кенгайтириш истиқболларини муҳокама қилишга бағишланган учрашувлар бўлиб ўтди.

С.Умурзаков в составе делегации Узбекистана принял участие в открытии и работе Петербургского международного экономического форума
6 июня министр инвестиций и внешней торговли С.Умурзаков в составе делегации Узбекистана принял участие в открытии и работе Петербургского международного экономического форума.
На полях форума были проведены встречи с директором Фонда Росконгресс А.Стуглевым, старшим государственным министром промышленности и торговли Сингапура, Чрезвычайным и Полномочным Послом Нидерландов в Узбекистане, генеральным секретарем Китайской Ассоциации поддержки предприятий за рубежом при Комитете по реформам Китая, посвященные обсуждению перспектив расширения сотрудничества в приоритетных направлениях.