2019-06-07 | Иқтисодиёт
7 июнь куни соат 12:00 да Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги анжуманлар залида "Ўзбекзаргарсаноати" уюшмаси раиси ўринбосари Нодир Мираҳмедов, Республика "Ҳунармандлар" уюшмаси раиси ўринбосари Акобир Ҳакимов, Ахборот хизмати раҳбари Нилуфар Ҳотамова иштирокида интервью ва журналистлар билан очиқ мулоқот бўлиб ўтади.
Унда "Ўзбекистон Республикасида заргарлик тармоғини жадал ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида" 2019 йил 18 майдаги Президент Фармони моҳияти ва аҳамияти хусусида маълумот берилади.
Мулоқот давомида соҳага инвестицияларни фаол жалб қилиш, сифатли заргарлик маҳсулотларини ишлаб чиқараётган қувватларни модернизация қилиш, ушбу маҳсулотлар экспортини кенгайтиришга тўсқинлик қилиб, тармоқ ривожига салбий таъсир кўрсатаётган тизимли камчиликлар ва уларни бартараф этиш чоралари муҳокама қилинади.

7 июня в 12:00 часов в конференц-зале Агентства информации и массовых коммуникаций состоится открытый диалог с участием заместителя председателя Ассоциации «Узбекзаргарсаноати» (ювелирной промышленности Узбекистана) Нодира Мирахмедова, заместителя председателя Республиканской ассоциации «Хунарманд» («Ремесленников») Акобира Хакимова, руководителя информационной службы Нилуфар Хотамовой и представителей СМИ.
В рамках мероприятия указанные должностные лица представят информацию о роли и значении Указа Президента «О мерах по ускоренному развитию ювелирной отрасли в Республике Узбекистан» от 18 мая 2019 года.
В ходе диалога будут обсуждены такие вопросы, как привлечение инвестиций в ювелирную промышленность республики, модернизация производства и выпуск высококачественных ювелирных изделий, имеющиеся проблемы в данной сфере, негативно влияющие на развитие отрасли, и меры по их устранению.