Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг ташрифи якунланди
Аввал хабар берилганидек, Россия Федерацияси Ҳукумати Раиси Дмитрий Медведев Ҳукумат раҳбарлари даражасидаги Ўзбекистон – Россия қўшма комиссиянинг биринчи мажлисида иштирок этиш учун 29-30 май кунлари мамлакатимизда бўлди.
Россия Федерацияси Ҳукумати Раиси бошчилигидаги делегация Хоразм вилоятида бўлиб, Ҳукумат раҳбарлари даражасидаги Ўзбекистон – Россия қўшма комиссиянинг биринчи мажлисида қатнашди.
Шунингдек, Дмитрий Медведев Хива шаҳрида бўлиб, шаҳарнинг диққатга сазовор жойлари, тарихий обидаларни томоша қилди.
Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг мамлакатимизга ташрифи ниҳоясига етди.
Дмитрий Медведевни Урганч халқаро аэропортидан Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов кузатиб қўйди.

As previously reported, the Prime Minister of the Russian Federation Dmitry Medvedev paid an official visit to Uzbekistan on May 29-30 to attend the first meeting of Uzbekistan – Russia joint commission at the level of heads of governments.
The delegation led by the Prime Minister of the Russian Federation visited Khorezm region, where attended the first meeting of Uzbekistan – Russia joint commission at the level of heads of governments.
In addition, Dmitry Medvedev visited the sights and historical monuments of ancient Khiva.
The visit of the Prime Minister of the Russian Federation to Uzbekistan has ended.
The Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Abdulla Aripov has seen off Dmitry Medvedev at Urgench International Airport.