Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг ташрифи якунланди
Аввал хабар берилганидек, Россия Федерацияси Ҳукумати Раиси Дмитрий Медведев Ҳукумат раҳбарлари даражасидаги Ўзбекистон – Россия қўшма комиссиянинг биринчи мажлисида иштирок этиш учун 29-30 май кунлари мамлакатимизда бўлди.
Россия Федерацияси Ҳукумати Раиси бошчилигидаги делегация Хоразм вилоятида бўлиб, Ҳукумат раҳбарлари даражасидаги Ўзбекистон – Россия қўшма комиссиянинг биринчи мажлисида қатнашди.
Шунингдек, Дмитрий Медведев Хива шаҳрида бўлиб, шаҳарнинг диққатга сазовор жойлари, тарихий обидаларни томоша қилди.
Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг мамлакатимизга ташрифи ниҳоясига етди.
Дмитрий Медведевни Урганч халқаро аэропортидан Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов кузатиб қўйди.

Как сообщалось ранее, Председатель Правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев находился 29-30 мая в нашей стране для участия в первом заседании узбекско-российской Совместной комиссии на уровне глав правительств.
Делегация во главе с Председателем Правительства Российской Федерации побывала в Хорезмской области, где приняла участие в первом заседании узбекско-российской Совместной комиссии на уровне глав правительств.
Кроме того, Дмитрий Медведев осмотрел достопримечательности, исторические памятники древней Хивы.
Визит Председателя Правительства Российской Федерации в нашу страну завершился.
Дмитрия Медведева в международном аэропорту Ургенча провожал Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов.