Россия Федерацияси Ҳукумати раҳбари Дмитрий Медведев бошчилигидаги делегация 30 май куни Хоразм вилоятига келди.
Урганч халқаро аэропортида юқори мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири А.Арипов ва Хоразм вилояти ҳокими Ф.Эрманов кутиб олди.
Россия Федерацияси Ҳукумати раиси Урганч шаҳрида Ҳукумат раҳбарлари даражасидаги Ўзбекистон – Россия қўшма комиссиясининг биринчи йиғилишида иштирок этади.
Мазкур тадбир икки томонлама ҳамкорликнинг янги шакли бўлиб, унда икки мамлакат ҳукуматлари раҳбарлари томонидан Иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиясининг 24 апрелда бўлиб ўтган йигирманчи йиғилиши якунлари сарҳисоб қилинади ва савдо-иқтисодий ҳамкорликни янада ривожлантиришнинг истиқболли йўналишлари ва уларнинг таркибини амалий жиҳатдан бойитиш масалалари муҳокама қилинади.

Dmitry Medvedev arrives in Khorezm
On May 30, delegation led by the Prime Minister of the Russian Federation Dmitry Medvedev arrived in Khorezm region.
Prime Minister of the Republic of Uzbekistan A.Aripov and Khokim of Khorezm region F.Ermanov met the distinguished guest at Urgench International Airport.
The head of the Russian government will attend the first meeting of Uzbekistan – Russia joint commission at the level of heads of governments, in Urgench.
This event is a new form of bilateral cooperation, at which the heads of governments of the two countries will sum up the 20th meeting of the Intergovernmental Commission on Economic Cooperation held on April 24 and discuss promising areas for further development of trade-economic relations, filling them with concrete practical content.