Россия ҳукумати раҳбари Ўзбeкистонга келди
Россия Федерацияси Ҳукумати раҳбари Дмитрий Медведев бошчилигидаги делегация 29 май куни мамлакатимизга ташриф буюрди.
Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида юқори мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов кутиб олди.
Қисқа суҳбатдан сўнг Россия делегацияси ўзи учун ажратилган қароргоҳга йўл олди.
Россия Федерацияси Ҳукумати раҳбари 30 май куни Урганч шаҳрида Ҳукумат раҳбарлари даражасидаги Ўзбекистон – Россия қўшма комиссиясининг биринчи йиғилишида иштирок этади.
Йиғилиш якунида қатор ҳужжатлар имзоланиши режалаштирилган.
Қўшма комиссия йиғилиши мамлакатларимиз ўртасидаги ҳамкорликнинг янги шакли бўлиб, унга 2018 йил октябрь ойида Россия Президенти Владимир Путиннинг мамлакатимизга давлат ташрифи ва Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев билан ўтказилган олий даражадаги музокаралар чоғида асос солинган.

Глава Российского правительства прибыл в Узбекистан
Делегация во главе с председателем правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым 29 мая прибыла в нашу страну.
В международном аэропорту "Ташкент" имени Ислама Каримова высокопоставленного гостя встретил Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов.
После короткой беседы российская делегация направилась в отведенную для нее резиденцию.
Председатель правительства Российской Федерации 30 мая примет участие в первом заседании узбекско-российской совместной комиссии на уровне глав правительств, которое состоится в городе Ургенче.
В завершение заседания планируется подписание ряда документов.
Совместная комиссия является новым форматом двустороннего сотрудничества между нашими странами, основа которой была заложена в ходе государственного визита Президента России Владимира Путина в Узбекистан в октябре 2018 года и переговоров на высшем уровне с Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым.