ХТВ ва ШАГ Компьютер Академияси томонидан АКТ - таълимни ривожлантириш масалалари муҳокама этилди
Халқ таълими вазирлигида ШАГ (Қадам) Компьютер Академияси (Украина) асосчиси Дмитрий Корчевский бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
ШАГ Компьютер Академияси – йирик халқаро ўқув муассассаси бўлиб, компьютер мутахассислиги бўйича таълим беради. Ҳозирда Академиянинг 55 та филиали 18 та мамлакатда фаолият юритмоқда. Жумладан, Академия Ўзбекистонда ҳам болалар ва катталар учун курслар ташкил этган.
Учрашув доирасида Дмитрий Корчевский ШАГ Компьютер Академияси курсларининг афзалликлари ҳақида маълумот берди. Унинг сўзларига кўра, курс тингловчилари таълим олиш жараёнида ўзларига иш топишади.
Учрашув доирасида мактаб ўқувчиларининг ахборот технологияларини ўргатишда ҳамкорлик истиқболлари муҳокама этилди. Жумладан, юртимиз вилоятларида мактаб инфратузилмасидан фойдаланган ҳолда ўқувчилар учун ахборот технологиялари курсларини ташкил этиш масалалари кўриб чиқилди.

МНО и Компьютерная Академия ШАГ обсудили вопросы развития IT-образования
В Министерстве народного образования Узбекистан прошла встреча с делегацией Компьютерной Академии ШАГ (Украина) во главе с основателем Дмитрием Корчевским.
Компьютерная Академия ШАГ – крупнейшее международное учебное заведение, специализирующееся на компьютерном образовании. Академия имеет 55 филиалов в 18 странах мира, включая в Узбекистане. Академия предлагает курсы для детей и взрослых.
В ходе встречи Дмитрий Корчевский рассказал о преимуществах курсов Компьютерной Академии ШАГ. По его данным, слушатели курсов трудоустраиваются еще во время учебы.
Стороны обсудили возможные направления сотрудничества для привлечения школьников к обучению информационных технологий. В частности, рассмотрены вопросы организации IT-курсов для детей в регионах Узбекистана, включая с использованием инфраструктуру общеобразовательных учебных заведений.