2019 йилнинг 24 май куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Америка Қўшма Штатларининг Фавқулодда ва Мухтор Элчиси этиб тайинланган Даниэл Розенблюмни қабул қилди.
Вазир Элчининг ишонч ёрлиқлари нусхаларини қабул қилар экан, уни илиқ қутлади ва масъулиятли вазифасини бажаришда муваффақиятлар тилади.
Суҳбат давомида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 2018 йил май ойида АҚШга расмий ташрифи ҳамда олий ва юқори даражадаги музокаралар чоғида эришилган келишувларни амалга ошириш нуқтайи назаридан Ўзбекистон-АҚШ муносабатларини чуқурлаштириш истиқболлари муҳокама қилинди.
Музокараларда сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестицион, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги икки томонлама ҳамкорликни янада ривожлантиришдан икки томон ҳам манфаатдор эканлиги тасдиқланди.

Meeting with the U.S. Ambassador
On May 24, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the newly appointed U.S. Ambassador to Uzbekistan, Daniel Rosenblum.
Accepting copies of his credentials, the Minister warmly welcomed the Ambassador and wished him success in his responsible mission.
Prospects for deepening Uzbekistan – American relations in the context of implementation of the agreements reached during the official visit of the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to the United States in May 2018 and high- and highest-level talks were discussed at the meeting.
The parties confirmed their mutual interest in further development of bilateral cooperation in political, trade-economic, investment, cultural-humanitarian and other fields.