ТДЮУ талабалари Давлат хизматлари агентлиги фаолитияга кенг жалб қилинади
Бунинг учун куни кеча Давлат хизматлари агентлиги директори Халилилло Тўрахўжаев ва Тошкент давлат юридик университети ректори Есемурат Каньязов ўзаро ҳамкорлик тўғрисида меморандум имзолашди.
Маълум этилишича, мазкур ҳамкорликдан кўзланган асосий мақсад — Давлат хизматлари соҳасига юқори малакали кадрларни жалб этиш.
ТДЮУ талабаларини фаолиятнинг асосий йўналишлари билан таништириш мақсадида семинарлар, конференциялар, давра суҳбатлари, очиқ эшиклар кунлари ва меҳнат ярмаркаларини ўтказиш кўзда тутилган.
Бундан ташқари, Давлат хизматлари агентлиги ҳузурида ТДЮУ талабаларининг дарсдан сўнг назарий билимларини амалиётда янада мустаҳкамлаши учун келгусида Давлат хизматлари агентлиги қошида махсус “Клуб” ташкил этиш режалаштирилган.

Студенты ТГЮУ будут активно привлекаться к деятельности Агентства госуслуг
Для этого директор Агентства государственных услуг Халилило Турахужаев ректор Ташкентского государственного юридического университета Есемурат Каньязов подписали меморандум о взаимном сотрудничестве.
Отмечается, что основной целью данного сотрудничества является привлечение в сферу государственных услуг высококвалифицированных специалистов.
Для ознакомления студентов ТГЮУ с основными направлениями деятельности Агентсва планируется проведение семинаров, конференций, круглых столов, дней открытых дверей и ярмарок вакансий.
Кроме этого, для закрепления теоретических знаний студентов на практике при Агентстве государственных услуг планируется организовать специальный “Клуб”.