Президент Боғистон кўчасидаги янги уйларни бориб кўрди
Тошкент шаҳрининг Чилонзор тумани Боғистон кўчасидаги уйлар режалаштирилган лойиҳалар изчил амалга оширилаётганига яна бир мисол. Президент Шавкат Мирзиёев 2018 йил 21 декабрь куни бу ерга келиб, қурилиш макетлари билан танишган, зарур кўрсатмалар берган эди. Орадан беш ой ўтиб, бу ерда улкан ва замонавий мавзе пайдо бўлди.
9 қаватли 24 та уй бунёд этилиши лойиҳалаштирилган. Ҳозирда 10 та уйда қурилиш якунланиб, ички ва ташқи пардозлаш ишлари олиб борилмоқда.
Давлатимиз раҳбарига уйларнинг қурилиш технологияси, сифати ҳақида маълумот берилди.
Уйлар инновацион усуллар асосида қурилган бўлиб, деворлари қўшимча материаллар билан қопланган. Бу иссиқликни сақлаш, энергияни тежаш имконини беради. Иситиш ва совитиш тизими ҳар бир хонадонда мустақил бошқарилади.
Президентимиз бу уйларнинг сифати, энергияни тежаши халқимизга маъқуллиги, шу тажриба асосида мамлакатимизнинг бошқа ҳудудларида ҳам турар жойларни кўпайтириш зарурлигини таъкидлади.

The President visits new houses in Tashkent’s Boghistan Street
The housing erected on Boghistan Street in Tashkent’s Chilanzar district are indicative of the steadfast implementation of projects contemplated. President Shavkat Mirziyoyev had visited this place earlier, on 21 December 2018; then the head of our state got acquainted with mockups of houses and offered his instructions. Five months later, a modern residential area has emerged here.
The project provides for the erection of 24 nine-storey apartment buildings. At present, the construction of 10 houses has been completed; interior decoration and facade works are underway.
Shavkat Mirziyoyev has been briefed about the technologies used during the construction as well as the quality of apartments.
Housing is built on the basis of innovative methods. Energy-efficient materials that keep hold of heat were applied. Each flat has independent heating and cooling control.
The President expressed confidence that the quality and cost-effectiveness of such houses will appeal to our people, and thus stressed the need to expand housing construction using this experience also in other regions of the country.