Хотира ва қадрлаш кунига бағишланган тадбир ўтказилди
4 май куни Алоқа тарихи музейида 9 май - “Хотира ва қадрлаш куни" ҳамда алоқа соҳаси ходимларининг касб байрами муносабати билан Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги томонидан тантанали тақдирлаш маросими ташкил қилинди.
Тадбирни Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири Шухрат Садиков очди ва соҳада самарали меҳнат фаолиятини олиб бораётган 64 нафар ходимга “Моҳир алоқачи", “Фахрий ёрлиқ", “Ўз касбининг устаси" каби соҳанинг фахрий унвонларини топширди.
Вазир ўз нутқида қайд этганидек, мамлакатимизда ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантиришга юксак эътибор қаратилмоқда. Иқтисодиёт соҳаларининг ривожи ҳам айни пайтда АКТ тараққиёти билан чамбарчас боғлиқ. Бунда эса тўпланган тажрибаларни ҳамда замонавий илмий-техник ривожланишни уйғунлаштирган ҳолда, инфратузилмани ривожлантириш алоҳида аҳамиятга эга.
Тадбир доирасида музейдаги янги - “Соҳа фахрийлари" экпозициясининг очилиш маросими ҳам ўтказилди.
Тақдирланганларнинг тўлиқ рўйхати “Хабар" газетасининг 2019 йил 10 майдаги 18-сонида эълон қилинади.

Состоялось мероприятие, посвященное Дню памяти и почестей
4 мая в Музее истории связи Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций организовало торжественное награждение, посвящённое 9 мая – Дню памяти и почестей и профессиональному празднику сотрудников сферы связи.
Перед собравшимися выступил Шухрат Садиков, министр по развитию информационных технологий и коммуникаций за эффективный многолетний труд 64 работникам отрасли он вручил отраслевые награды – почетные звания «Мохир алоқачи» (Мастер связи), Почетные грамоты и Почетные знаки «Ўз касбининг устаси» (Мастер своего дела).
Как отметил министр, сегодня в нашей стране придается большое значение развитию информационных технологий и коммуникаций. Развитие всех сфер экономики также непосредственно связано с развитием ИКТ. Поэтому сегодня самое главное развивать инфраструктуру в соответствии с накопленным опытом и современным научно-техническим прогрессом.