“INNOWEEK”– ҳафталигида “Нобель” совриндори Дан Шехтман иштирок этади
Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги жорий йилнинг 29–31 октябрь кунлари “Ўзэкспомарказ” миллий кўргазмалар комплексида чет эл ва маҳаллий илмий-инновацион марказлари, инвестицион жамғармалари, технологик агентликлари, технопарклари, бизнес инкубаторларини бир даврада жамлайдиган “INNOWEEK” инновацион ғоялар ҳафталигини ўтказади.
Иккинчи марта ўтадиган “INNOWEEK” ҳафталиги маҳаллий тадбиркорлар ва бўлажак сармоядорлар учун янги инновацион технологиялар билан танишиш, чет эл сармоядорларини жалб этиш ва ишончли ҳамкорлар топиш учун ажойиб имконият.
Ўзбекистон ва хорижий давлатларнинг етакчи ишбилармон доира вакиллари, етук олимлар, компания бошқарувчилари иштирок этиши кутилаётган ҳафталик доирасида Халқаро инновацион кўргазма, Халқаро инновациялар ва инвестициялар форуми ҳамда халқаро робототехника мусобақаси ўтказилади.

InnoWeek.uz — еще одна возможность пообщаться
Министерство инновационного развития Республики Узбекистан планирует провести 29-31 октября 2019 года в Национальном выставочном комплексе «Узэкспоцентр» Неделю инновационных идей «InnoWeek.uz».
На мероприятие приглашаются представители научно-инновационных центров как местных, так и зарубежных, инвестиционных фондов, технологических агентств, технопарков и бизнес-инкубаторов, представители деловых кругов Узбекистана и зарубежных стран и ведущие ученые. Ожидается, что мероприятие посетит лауреат Нобелевской премии по химии 2011 года Дэн Шехтман.
Это прекрасная возможность ознакомиться с новыми инновационными технологиями, привлечь иностранные инвестиции и найти надежных партнеров. В рамках недели “InnoWeek.uz”, которая проводится уже второй раз, состоятся Международная инновационная ярмарка, Международный инновационно-инвестиционный форум и Международный чемпионат по робототехнике.