Ўрта Чирчиқ туманида содир бўлган ЙТҲ бўйича Соғлиқни сақлаш вазирлиги маълумоти
29 апрель куни соат 01.44да Ўрта Чирчиқ тумани ҳудудидан ўтувчи 4Р20 автомобиль йўлининг 6-километрида “Мерседес-бенс” русумли автобус йўлдан чиқиб кетиб, автоҳалокатга учраган.
Соғлиқни сақлаш вазирлигининг маълум қилишича, автобус ичидаги 53 йўловчидан 27 нафари турли даражада тан жароҳати олган. Жароҳатланганларга Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан тасдиқланган стандартларга мос равишда зудлик билан текширувлардан ўтказилиб, белгиланган тартибда шошилинч тиббий ёрдам кўрсатилган.
Улардан 19 нафарига амбулатор ёрдам кўрсатилиб, уйига жавоб берилган. Яна 2 нафари Нурафшон шаҳар тиббиёт бирлашмасида чуқурлаштирилган тиббий кўрикдан ўтказилиб, уйига рухсат берилган. Улар потранаж хизматига назоратига олинган. Қолган 6 нафари Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Травматология ва Шошилинч хирургия бўлимларига ётқизилди. Уларнинг икки нафари: 54 ёшли Асқад Қобилов ва 2,5 ёшли Робия Маъмурбоева муваффақиятли операция қилинди. Айни пайтда жароҳатланган беморлар ўзларини яхши ҳис қилишмоқда.
Бундан ташқари, ушбу йўл транспорт ҳодисаси иштирокчиси бўлган барча йўловчиларнинг хонадонларига борилди, аҳволидан хабар олиниб, уларни тиббий кўрикдан ўтказиш ишлари ташкил этилган.

Минздрав сделал заявление по ДТП с автобусом
29 апреля нынешнего года в 01:44 на 6-м километре автомобильной дороги 4Р20, проходящей на территории Урта Чирчикского района, автобус марки “Мерседес-бенс” выехал с дороги и попал в автокатастрофу.
В результате, из 53 пассажиров автобуса 27 получили повреждения разной степени. В соответствии со стандартами Министерства здравоохранения, каждый из пассажиров незамедлительно были обследованы, им  оказана экстренная медицинская помощь.
19 пассажирам оказана амбулаторная помощь и они отпущены домой.
Еще для двоих пассажиров организован углубленный медицинский осмотр в медицинском объединении города Нурафшан, после чего им разрешили идти домой.
Еще шесть человек доставлены  в Республиканский научный центр экстренной медицинской помощи.
Двоим из них: 54 летнему Аскаду Кобилову и 2,5 годичной Робие Маъмурбоевой успешно провели операции.
В данное время оба пациента  чувствуют себя хорошо.
Кроме этого, медицинские работники побывали в домах всех пассажиров, оказавшихся участниками дорожно-транспортного происшествия, справились об их состоянии, проведен медицинский осмотр.
Все больные находятся под наблюдением Министерства здравоохранения, сообщает отдел по связям с общественностью Министерства здравоохранения.